Intencje Mszalne i Ogłoszenia

Drodzy Parafianie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Tym katolickim, staropolskim, chrześcijańskim pozdrowieniem chcemy Was przywitać w jakże bardzo  trudnym okresie epidemii, która całkowicie paraliżuje nam życie społeczne, rodzinne, kulturowe i religijne. Ogranicza nam codzienne obowiązki, pójście do Kościoła, do szkoły, a przede wszystkim do spotkań rodzinnych, które są przecież tak bardzo ważne i potrzebne do właściwego rozwoju człowieka. Obserwując i może nawet doświadczając osobiście choroby oraz cierpienia, wielu z nas odczuwa lęk i niepewność. Jednak jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do nadziei zakorzenionej w Chrystusie, który wciąż kieruje do nas słowa: „Nie lękajcie się”, „Jam zwyciężył świat.” Dlatego modlimy się z ufnością kierując do Boga błagania o rychłe ustanie epidemii, o powrót do pracy i normalnego życia, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić bez przeszkód i ograniczeń do codziennych obowiązków i  życia sakramentalnego w Kościele.

Jako Wasz proboszcz miałem nadzieję, że przez wizytę duszpasterską w czasie kolędy bliżej poznam Wasze Rodziny i porozmawiamy o dalszej pracy formacyjnej i gospodarczej naszej Parafii. Cieszę się ogromnie, że tak wiele osób i rodzin angażuje się w praktyki religijne, angażuje się w spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot, chociaż teraz ograniczonych przez tą epidemię, ale przez wspólne rozmowy i modlitwę budujcie swój Kościół Domowy, a przyjdzie czas, że będziemy razem rozwijać i budować nasz Kościół Parafialny.

Z serca pragnę podziękować Wam za nieustanną troskę o naszą wspólnotę  parafialną, za każdą ofiarę składaną- szczególnie w czasie pandemii koronowirusa – zarówno na tacę, przekazywaną przy innej okazji lub wpłacaną na konto Parafii. Dzięki temu mogliśmy sprostać wszystkim obowiązkom typu:

– gruntowny remont całego I piętra plebanii ok. 7 tys. zł.

– remont zabytkowej kaplicy na cmentarzu ponad  103 tys. zł.

– porządkowanie cmentarza i wywóz śmieci ok. 8 tys.

– opłaty na utrzymanie Kurii i pracowników diecezjalnych wszystkich

referatów duszpasterskich w diecezji ok. 9 tys. zł.

– ubezpieczenia dla pracowników

– podjęte prace nagłośnienia cmentarza i wymiana mikrofonów w kościele

– oraz inne wydatki i ofiary choćby na potrzeby Seminarium Duchownego, Katolickiego Radia Podlasie. Echa Katolickiego, ofiary na misje, Caritas i wiele innych. Pomimo różnych ograniczeń i kwarantanny w parafii w związku z epidemią to i tak udało się nam wiele wykonać, chociaż ze smutkiem trzeba powiedzieć jeszcze nie wszystko. To dzięki tym ofiarom udało się nam wywiązać z wynikających  obowiązków.

Zgodnie z ustaleniami podjętymi wspólnie z Członkami Rady Parafialnej chcielibyśmy, aby tegoroczne ofiary kolędowe zostały w głównej mierze przeznaczone na realizację zaplanowanych prac, a wśród nich na wymianę schodów na granitowe wraz z podjazdem na wózki, gruntowny remont bram wejściowych w parkanie, odnowa figury Matki Bożej obok kościoła, lepsze oświetlenie miejsc wyjściowych na parking za kościołem, ułożenie nowego chodnika procesyjnego wokół kościoła, remont niewygodnych konfesjonałów i odnowienie ławek w kościele i wiele innych prac, które proponuje Rada Parafialna i gwarantuje, że Parafia będzie w stanie temu podołać. A zrobimy tyle na ile będzie nas stać.

Ufam, że wspólnym wysiłkiem, w duchu odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, uda nam się z Bożym błogosławieństwem i wsparciem Was wszystkich zrealizować te zamierzenia. Dlatego już dziś składam serdeczne Bóg zapłać za dar Waszego serca i każdą ofiarę złożoną podczas Mszy św. kolędowej w kościele, czy przekazaną w innym czasie w zakrystii, kancelarii parafialnej, lub przesłaną na konto parafialne Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie

12 9206 0009 0003 0283 2000 0010

Wszystkim Parafianom życzymy   Szczęść  Boże.

………………………………………                                                                   / Ks. Kanonik Józef Sobotka    /

Proboszcz Parafii

 

Ogłoszenia 17.01.2020

1.W  Poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy wspólnotę Rodzin Szensztackich  na godz. 17.00.

2.Z racji ogłoszenia przez papieża Franciszka obecnego roku pod patronatem Św. Józefa  w
150 lecie ogłoszenia Go patronem Kościoła i rodzin, będziemy każdego 19 dnia miesiąca modlić się w intencji mężczyzn, a szczególnie ojców rodzin, aby dobrze wypełnili swoją misję  jako opiekunowie .

3.Biskup zachęca nas do  uczestnictwa w  nowennie  ku czci, ich Błogosławionych Męczenników z Pratulina, ich wiary , nadziei i odpowiedzialności za  rodzinę i Kościół. Umiejmy i my byś strażnikami naszej wiary.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. W kościele będziemy modlić się modlitwą do męczenników i zapraszamy
23 stycznia na pierwszą nowennę przygotowującą nas do obchodów  25 rocznicy beatyfikacji Męczenników z Pratulina o godz. 17.00.

4.Dziekujemy za dotychczasowe zrozumienie i obecność na  wspólnym kolędowaniu w kościele.  Zapraszamy poszczególne wspólnoty wioskowe na modlitwę w danym dniu, gdzie będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu przy stajence Betlejemskiej, śpiew kolęd i na zakończenie każda rodzina otrzyma błogosławieństwo ,,lourdzkie ‘.Każda rodzina przynosi ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a po powrocie do domu każdy ojciec rodziny dokona poświęcenia mieszkania i pobłogosławi członków rodziny. W związku z planowanymi pracami gospodarczymi, jest okazja  do złożenia ofiary na potrzeby parafii w czasie tego spotkania bądź w innej dostępnej formie w kancelarii lub na konto parafialne . W razie potrzeby poświęcenia nowego mieszkania prosimy o indywidualne zgłaszanie.

Porządek wizyty kolędowej w kościele:

Poniedziałek 18.01 godz. 19.00  Trzebieszów Pierwszy

Wtorek 19.01  godz. 19.00  Trzebieszów Drugi

Środa 20.01  godz. 19.00  Trzebieszów

Czwartek 21.01  godz. 19.00    Popławy Rogale

Sobota  23.01  godz. 10.00  kaplice Gołowierzchy i Leszczanka

5.W Chorwacji miało miejsce trzęsienie ziemi , z tego tytułu ks. Biskup  ogłosił zbiórkę do puszek po Mszach Świętych.

6.W naszej wspólnocie parafialnej w Jakuszach uległ spaleniu dom mieszkalny, ze wszystkimi środkami do życia. Jako wspólnota chrześcijańska chcemy pomóc, dlatego w przyszłą niedziele przeprowadzimy zbiórkę do puszek jako wsparcie dla pani Zofii.

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Marianna Mościcka z Karwowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 

  Godz.

Intencje    18.01.2020-24.01.2021

Ofiarodawca
        Poniedziałek 18.10

 

 

 

7,00   +Jana w 21 rocz. Reginę Uziębło Urszula Uziębło Jakusze
  +Andrzeja Egier Rodzina Osiaków
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka Parafianie
7,30   + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg. Stefan Przybysz Włodawa
  +Łucję Kryńską syn Kazimierz z rodziną
17,00   Za wstawiennictwem MB Trzykroćprzedziwnej o łaskę zdrowia, Boże błog. dla opiekuna i osób i rodzin przyjmujących MB Kręgi Rodzin
  Dz-błag. z prośbą o łaskę zdrowia Boże błog. dla Józefa i całej rodziny Głuchowskich i Szczygielskich Józef Głuchowski Jakusze
19,00   Wizyta kolędowa Trzebieszów Pierwszy
 Wtorek 19.01 7,00   +Zygmunta Kłopotka Bogdan Kłopotek z rodziną
  + Zygmunta Kłopotka Barbara i Szymon z rodziną
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka
7,30   + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
  + Zygmunta Kłopotka Brat Lucjan z rodziną
19,00   Wizyta kolędowa Trzebieszów Drugi
  Środa 20.01 7,00   +Henryka, zm. z Dudów, Kozosów Zofia Kozos Trzeb II
  +Zygmunta Kłopotka Józef i Władysława Nosal
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka
7,30   Do MBNP i św. JPII o łaskę zdrowia, dary Ducha Św. W  realizacji swojego powołania małżeńskiego dla Klaudii Michała w 1 rocz. ślubu i z racji urodzin Michała, i Boże błog. dla Gabrysi, jej rodziców i całej rodz. Kurowskich Rodzice
  + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
19,00   Wizyta kolędowa Trzebieszów
          Czwartek 21.01 7,00

 

  + Dziadów z obu stron Katarzyna Józef Wiśniewscy Trzeb Kol
  +Reginę w 3 rocz., zm. z Siwiaków Marian Siwiak Trzebieszów
  +Mariannę Mościcką w 7 dzień syn Adam z rodziną
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka
7,30   + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
  + Zofie Kowalczyk w 2 rocz., Heronima, Janinę, Aleksandra, zm.

z Bobrowskich

Ewa Bobrowska Trzeb Kol
19,00   Wizyta kolędowa Popławy Rogale
Piątek 22.01 7,00   +Leokadię, Zygfryda, Wandę Marianna Śledź Trzeb II
  + Zygmunta Kłopotka Kazimierz Kłopotek z rodz.
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka
7,30   + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
  + Alfreda Chojeckiego w 21 rocz. Bożena Karwowska Pop Rog
 Sobota 23.01 7,00   + Polikarp Celiński – Spodar Rodz. Celejów z Łukowa
  +Jana  Kozieł Wiesława Kozieł Trzeb
  Poza parafią :+ Ks. Kazimierza Zdunka
7,30   Marcin Karolak Wierzejki
  + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
10,00   Wizyta kolędowa kaplice:  Gołowierzchy i Leszczanka
17,00   +Marka w 1 rocz. Elżbietę, Mariana Bogumiła Kurowska Kurów
Niedziela   24.01 8,30   + Stanisławę i Edwarda Przybysz- greg.
10,00   + Bolesława  Goławskiego  w 20 rocz. córka Elżbieta
  + Ks. Kazimierza Zdunka
11,30   Za parafian
  + Zygmunta Kłopotka Druhowie z OSP Trzebieszów
17,00   +Genowefę i Stanisława, Czesławę, Jana i Janinę, Władysława i Mariannę, zm. z rodz. Parafiniuków, Głuchowskich, Wysokińskich, Grochowskich Magdalena Wysokińska Jakusze

 

 

(Visited 4 832 times, 9 visits today)