Ogłoszenia

 

Ogłoszenia III Niedziela zwykła  23.01.2022

1.Dzisiaj 23 stycznia zapraszamy radę parafialną i odpowiedzialnych za grupy formacyjne parafii  po sumie na spotkanie opłatkowe i synodalne, na którym poruszone będą sprawy parafialne.

  1. Trwa Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.Ks.  Biskup Kazimierz Gurda skierował do nas diecezjan komunikat: W przyszłym roku będziemy obchodzić 160-tą rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, największego i najdłużej trwającego powstania narodowego w okresie zaborów. Jedną z ważnych postaci Powstania Styczniowego był ks. Stanisław Brzóska, kapłan naszej diecezji, naczelny kapelan wojsk powstańczych w randze generała.  Dowódca ostatniego oddziału powstańczego na Podlasiu, pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. W ostatnich miesiącach powstała inicjatywa zrealizowania filmu fabularnego poświęconego jego Osobie. W związku z powyższym – bardzo proszę Was Drodzy Diecezjalnie– o solidarne wsparcie tego dzieła poprzez złożenie ofiar na tacę w niedzielę 30 stycznia br.

4.Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, warto pomyśleć o zakupie świecy,, gromnicy”, która jest święcona tylko raz w roku. Korzystamy z niej w różnych okazjach i zagrożeniach życia np. przy wspólnej modlitwie rodzinnej, kolęda, zagrożeniach życia, choroby , nieszczęścia , niebezpieczeństwo śmierci  i samej godzinie śmierci.

5.Nasze seminarium organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej w dniach 4-6 luty. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do końca stycznia. Zapraszamy.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 29 stycznia o godz. 10.15 grupa III i 11.30 grupa IV.

7. W dniu 26 stycznia o godz. 17.00 w GOKU w Trzebieszowie odbędzie się zebranie dotyczące zabezpieczenia się przed uchwałą antysmogową. Informacje w gablocie i u sołtysów

(Visited 9 522 times, 3 visits today)