Ogłoszenia

Ogłoszenia 17.01.2020

1.W  Poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy wspólnotę Rodzin Szensztackich  na godz. 17.00.

  1. Z racji ogłoszenia przez papieża Franciszka obecnego roku pod patronatem Św. Józefa  w
    150 lecie ogłoszenia Go patronem Kościoła i rodzin, będziemy każdego 19 dnia miesiąca modlić się w intencji mężczyzn, a szczególnie ojców rodzin, aby dobrze wypełnili swoją misję  jako opiekunowie .

3.Biskup zachęca nas do  uczestnictwa w  nowennie  ku czci, ich Błogosławionych Męczenników z Pratulina, ich wiary , nadziei i odpowiedzialności za  rodzinę i Kościół. Umiejmy i my byś strażnikami naszej wiary.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. W kościele będziemy modlić się modlitwą do męczenników i zapraszamy
23 stycznia na pierwszą nowennę przygotowującą nas do obchodów  25 rocznicy beatyfikacji Męczenników z Pratulina o godz. 17.00.

4.Dziekujemy za dotychczasowe zrozumienie i obecność na  wspólnym kolędowaniu w kościele.  Zapraszamy poszczególne wspólnoty wioskowe na modlitwę w danym dniu, gdzie będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu przy stajence Betlejemskiej, śpiew kolęd i na zakończenie każda rodzina otrzyma błogosławieństwo ,,lourdzkie ‘.Każda rodzina przynosi ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a po powrocie do domu każdy ojciec rodziny dokona poświęcenia mieszkania i pobłogosławi członków rodziny. W związku z planowanymi pracami gospodarczymi, jest okazja  do złożenia ofiary na potrzeby parafii w czasie tego spotkania bądź w innej dostępnej formie w kancelarii lub na konto parafialne . W razie potrzeby poświęcenia nowego mieszkania prosimy o indywidualne zgłaszanie.

Porządek wizyty kolędowej w kościele:

Poniedziałek 18.01 godz. 19.00  Trzebieszów Pierwszy

Wtorek 19.01  godz. 19.00  Trzebieszów Drugi

Środa 20.01  godz. 19.00  Trzebieszów

Czwartek 21.01  godz. 19.00    Popławy Rogale

Sobota  23.01  godz. 10.00  kaplice Gołowierzchy i Leszczanka

5.W Chorwacji miało miejsce trzęsienie ziemi , z tego tytułu ks. Biskup  ogłosił zbiórkę do puszek po Mszach Świętych.

6.W naszej wspólnocie parafialnej w Jakuszach uległ spaleniu dom mieszkalny, ze wszystkimi środkami do życia. Jako wspólnota chrześcijańska chcemy pomóc, dlatego w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek jako wsparcie dla pani Zofii.

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Marianna Mościcka z Karwowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
(Visited 1 556 times, 4 visits today)