Ogłoszenia parafialne

 

                          Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Świętej – 07 czerwca 2020 r. 

 

1.Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Damian Władek, kaw., zam. Zamość, par.  Krzyża Św. w Zamościu

Emilia Domańska, panna, zam. Trzebieszów Kol., par. tutejszej

Zap. I

07.06.2020

Mateusz Lasocki, kaw., zam. Trzebieszów II,

Karolina Łucja Modrzewska, panna, zam. Wierzejki, oboje par. tutejszej

Zap. I

07.06.2020

Daniel Krasuski, kaw., zam. Szaniawy Poniaty, par. Szaniawy

Martyna Jezierska, panna, zam. Kurów, par. tutejszej

Zap. I

07.06.2020

2.Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbierane  są ofiary do puszek na budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej.

3.W naszym kościele codziennie  o godz.18,00 są nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa ( z wyjątkiem wtorku – o godz. 7,30). Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

4.Jutro  – w poniedziałek 8 czerwca – w naszym kościele o godz. 11,00  będzie sprawowana Msza św. w 35 rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. koncelebrować będą kapłani wyświęceni ze mną 8 czerwca 1985 r. w katedrze siedleckiej przez ks. Bp. Jana Mazura. Zapraszam parafian do udziału w tej Mszy św. i wspólnej modlitwie za dar kapłaństwa.

5.We wtorek po Mszy św. o godz. 7,30  kolejny  dzień  nowenny do św. Antoniego.

  1. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży przez ks. Biskupa Kazimierza w dniu 9 czerwca, o godz. 17,00.

Z tej racji nie będzie Mszy św. we wtorek  o godz. 18,00. Nabożeństwo czerwcowe będzie rano po Mszy św. o godz. 7,30, jak również dzieci komunijne w Białym Tygodniu przychodzą w tym dniu  na Mszę św. o godz. 7,30.

7.W czwartek –  11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 8,30, 10,00, 11,30, 17,00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach.

Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy  do czterech ołtarzy, ale w obrębie placu kościelnego po Mszy Świętej o godzinie 11,30 .  Procesja okrąży kościół trzy razy. Ołtarze będą przygotowane  przy 4 krzyżach stojących przy kościele.

Weźmy udział w Eucharystycznej procesji, by wyznać naszą wiarę. Niech Chrystus, obecny w Najświętszym Sakramencie błogosławi naszej pracy, naszym zajęciom, Rodzinom i Ojczyźnie.

Ołtarze przygotowują jak w latach ubiegłych mieszkańcy Trzebieszowa I, II, III, IV.

Trzebieszów I przygotowuje ołtarz przy krzyżu misyjnym z 2013 r.

Trzebieszów II przygotowuje ołtarz przy krzyżu obok dzwonnicy

Trzebieszów III przygotowuje ołtarz przy krzyżu od strony zakrystii

Trzebieszów Kolonia przygotowuje ołtarz  przy krzyżu od strony plebanii

Na zakończenie procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem  i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

W procesji biorą udział wszystkie chorągwie, feretrony, różaniec. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków.

Zapraszam  strażaków w strojach galowych i poczty sztandarowe ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej parafii.

8.W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie – w dni powszednie odbywać się będzie po Mszy św. o godz. 18,00, a w niedzielę po sumie.

9.W sobotę – 13 – ty  dzień miesiąca. Obchodzić będziemy wspomnienie objawień Fatimskich, a także wspomnienie Św. Antoniego. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17,00. Zakończy się  Mszą św. o godz. 18,00 w intencji wszystkich uczestników Nowenny do Św. Antoniego.

                                   

Funkcjonowanie parafii  p.w. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników

                                 w Trzebieszowie

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, i obowiązującymi przepisami, w kościele nie może znajdować się więcej niż 56 osób, nie licząc kapłanów i służby kościelnej, dlatego proszę parafian o skorzystanie z dyspensy i pozostanie w domu  w kolejne niedziele, aż do odwołania. Możemy uczestniczyć w Mszach św. transmitowanych przez radio, telewizję, internet. 
–  godziny Mszy Świętych w naszym kościele  pozostają bez zmian, jednak pozwólmy, aby do kościoła na Mszę św. mogli przybyć przede wszystkim osoby, które Mszę św. zamówiły oraz członkowie ich rodziny,

– sobotnia wieczorowa Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiana jako niedzielna Msza św., Każdy kto w niej będzie uczestniczył wypełnia  obowiązek niedzielnej Mszy św..

-W naszym kościele  po każdej Mszy św. śpiewać  będziemy Suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” prosząc Boga o wygaśnięcie epidemii.

– we wszystkie dni powszednie kościół będzie otwarty od godz. 7,00 do godz. 18,00, by każdy mógł w dowolnej chwili wstąpić do kościoła na modlitwę i adorację.

Codziennie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od. godz. 8,00 do 9,00.

– Ponadto spowiedź odbywać się będzie przed i w czasie każdej Mszy św.

– wszystkie spotkania grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) zostają odwołane.

– znak pokoju w czasie Eucharystii przekazujemy przez skinienie głową,

– nie całujemy stuły po spowiedzi,

– woda święcona została usunięta z kropielnic.  W okresie kwarantanny  nie całujemy krzyży przy wejściu do kościoła

– Komunię świętą można przyjmować na rękę, do czasu zakończenia epidemii. Lewą dłoń kładziemy na prawej . Kapłan podaje nam komunię na lewą dłoń. Następnie bierzemy prawą ręką komunię św. i podajemy sobie do ust i spożywamy. Dopiero wtedy odchodzimy.

– osoby chore i starsze prosimy o pozostanie w domach,

– W każdą niedzielę w czasie trwania epidemii, korzystając z udzielonej dyspensy,  zalecamy udział we Mszy św. za pośrednictwem radia czy telewizji,  Osoby uczestniczące we Mszy św. transmitowanej powinny odpowiednio się do niej przygotować. Należy na ten czas odłożyć inne zajęcia, postawić krzyż w odpowiednim miejscu i zapalić świece. W czasie transmisji Mszy św. zachowujemy się tak, jak w kościele. Odpowiadamy więc na wezwania kapłana, włączamy się w śpiew, zajmujemy odpowiednią postawę i wykonujemy przewidziane przez przepisy liturgiczne gesty. Jeżeli mamy właściwą dyspozycję przyjmujemy duchowo Komunię.

– Całą naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny oddajemy w opiekę Matki Bożej Pielgrzymującej, Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników – patronów naszej parafii,  bł. Męczenników z Pratulina oraz św. Jana Pawła II.

-Kancelaria parafialna czynna od godz. 8,00 do 9,00

                                 

(Visited 36 257 times, 1 visits today)

You may also like...